A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, молоді та спорту Миргородської міської ради

Новини

"Навчаймось мови золотої!"

      6 жовтня у Публічній бібліотеці ім. Давида Гурамішвілі відбувся тренінг з української мови "Навчаймось мови золотої!" Про багатство нашої мови, словниковий запас йшлося на тренінгу. Синоніми, антоніми, пароніми, фразеологізми: що означають, чим  відрізняються і що спільного?  Нові значення фразеологізмів надзвичайно  зацікавили слухачів. Тому вони   старанно виконували вправи і творчі завдання: встановлювали відповідність між фразеологізмами і синонімами чи антонімами; пояснювали значення фразеологізмів; знаходили фразеологізми в реченнях або доповнювали їх;  будували нові речення, вживаючи фразеологізми. Захопливо слухачі працювали з флеш-картками, вгадуючи фразеологізми по малюнках;  брали участь у міні-вікторині, відгадували загадки-жарти. Тренінг закінчився творчим створенням власних карток з фразеологізмами.

08:46 07.10.2024

Професійне свято працівників освіти: інформація від пенсійного фонду

      На даний час за працівниками освітніх закладів зберігається право виходити на пенсію за вислугою років до досягнення 60-річного віку. Раніше визначеного законодавством терміну можуть піти на заслужений відпочинок вчителі, вихователі або викладачі, які набули необхідний педагогічний стаж роботи. Нормативною базою щодо призначення пенсії працівникам освіти на даний час є п. 2.1 та п.16 Розділу XV Прикінцевих Положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.” Згідно із законодавчими вимогами, для дострокового виходу на пенсію працівнику освіти необхідно мати стаж 26 років і 6 місяців, набутий на 11 жовтня 2017 року. При цьому незмінною залишилася вимога, що пенсія за вислугу років призначається при залишенні роботи, яка дає право на пенсію даного виду. У разі повторного працевлаштування на будь-яку роботу педагогічного спрямування виплата пенсії може припинитися. Розрахунок пенсії для педагогів здійснюється з урахуванням середньомісячного заробітку, який людина одержувала перед припиненням роботи. Розмір пенсійної виплати залежить від двох показників - коефіцієнту стажу та коефіцієнту середньомісячного заробітку. Зрозуміло, що вчитель, який отримує більшу зарплату та має великий стаж роботи, буде мати більший розмір пенсії.     А для молодих вчителів корисною буде інформація про те, що відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років (стаття 179 КЗпП України) зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи, і до стажу роботи за спеціальністю. Тобто, відпустка для догляду за дитиною зараховується до педагогічного (спеціального) стажу.

09:59 04.10.2024

Шановні освітяни!

Прийміть найщиріші вітання з професійним святом – Днем працівників освіти! Бажаємо вам міцного здоров’я, творчого натхнення, оригінальних ідей, блискучих успіхів, професійного зростання та особистого щастя. Хай кожен день буде наповнений новими відкриттями та досягненнями, а ваша праця приносить лише задоволення.

09:23 04.10.2024

З Днем працівників освіти!

    4 жовтня 2024 року в Миргородському ліцеї імені Т. Г. Шевченка відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти.     Педагогічну громаду привітали міський голова Сергій Соломаха, депутат Полтавської обласної ради, голова постійної комісії з питань освіти, науки та культури Олег Діденко, голова Миргородської районної ради Наталія Гирка, начальник управління освіти, молоді та спорту Миргородської міської ради Тетяна Колибельнік, голова Миргородської міської організації профспілки працівників освіти та науки України Віта Козлова.     Докладніше – у відеосюжеті.

09:21 04.10.2024

«Круглий» стіл «Документація асистента вихователя закладу дошкільної освіти»

       27 вересня 2024 року відбулося засідання професійної педагогічної спільноти вихователів та асистентів вихователів інклюзивних груп закладів дошкільної освіти Миргородської, Великосорочинської, Комишнянської, Ромоданівської громад у формі «круглого» столу «Документація асистента вихователя інклюзивної групи ЗДО».   Фахівець Інклюзивно-ресурсного центру Юлія Рожковська ознайомила присутніх з нормативними документами, що регулюють роботу асистента вихователя та ведення його документації. Вона наголосила, що головним завданням асистента вихователя є співпраця з вихователем інклюзивної групи для:  -    надання допомоги під час здійснення освітнього процесу;   - адаптації навчальних матеріалів з урахуванням особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з ООП; -   забезпечення індивідуального супроводу дітей з особливими освітніми потребами. А Світлана Вініченко, психолог КУ ЦПРПП Миргородської МР, за допомогою метафоричних карток «Мій сьогоднішній день!» змогла пробудити в педагогів уяву, хороший настрій, легкість, радість і натхнення.  Учасники заходу відмітили, що важливим аспектом в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами є обмін досвідом із колегами, проведення тренінгів, семінарів, лекцій із запрошенням фахівців ІРЦ та практичних психологів. Саме такі зустрічі є корисними та сприяють професійному зростанню педагогів.

16:28 01.10.2024

Шановні бібліотекарі!

Шановні бібліотекарі! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек! Бажаємо вам безмeжної енeргії, натхнення та нових ідeй! Хай кожен день приносить радість від спілкування з читачами. Хай у ваших бібліотеках панує aтмосфера затишку і творчості, а книги продовжують об'єднувати людей.

08:44 30.09.2024

Шановні працівники закладів дошкільної освіти!

Шановні працівники закладів дошкільної освіти!       Вітаємо вас із  святом дитинства – Всеукраїнським днем дошкілля! Бажаємо досягнення вершин професійної майстерності, яскравих  посмішок, тепла, миру та здійснення мрій! Щиро дякуємо за вашу шляхетну працю,            любов до дітей, мудрість і знання!       Хай ваша енергія і відданість завжди залишаються з вами! 

15:10 27.09.2024

Засідання спільноти вчителів мистецької освітньої галузі

         16.09.2024 року відбулася інструктивно-методична нарада «Портрет учителя мистецтва в інтер’єрі Нової української школи: малюємо разом».                   У 2024/2025 навчальному році розпочинається наступний етап реформи НУШ, який передбачає впровадження циклу базового навчання у 7-х класах закладів загальної середньої освіти. Отже, основною метою нарад було обговорення актуальних питань організації ефективного освітнього процесу в умовах змін, що відбуваються в освіті України.

16:46 17.09.2024

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень