A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, молоді та спорту Миргородської міської ради

Новини

Семінар «Педагогічні підходи в роботі з дітьми з розладами аутичного спектру»

         18 грудня 2024 року відбувся семінар на тему «Педагогічні підходи в роботі з дітьми з розладами аутичного спектру» (РАС). Захід об'єднав асистентів вихователів, вихователів інклюзивних, спеціальних груп закладів долшкільної освіти Миргородської, Комишнянської громад, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами. Мета семінару: підвищення професійної компетенції учасників у сфері інклюзивної освіти та пошук ефективних методик роботи з дітьми з РАС. Фахівці Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю м. Миргород Валентина Сіваченко (директор), Анжеліка Маслова (вчитель-логопед) висвітлили питання характеристик  дітей з розладами аутичного спектру та ознайомили з науковою методикою АВА (Applied Behavior Analysis), яка використовується для аналізу та модифікації поведінки дітей і дорослих з особливими потребами, зокрема з розладами аутичного спектра. Спікери детально розповіли про особливості розвитку дітей з РАС, труднощі, з якими вони стикаються в навчанні та спілкуванні, а також важливість створення комфортного середовища для їхнього розвитку. Такий захід є важливим кроком на шляху до створення інклюзивного середовища, де кожна дитина матиме можливість розкрити свій потенціал.

11:59 19.12.2024

Психологічний бранч "Стежками внутрішнього Я"

          11 грудня 2024 року психологічний бранч «Стежками внутрішнього Я» для вихователів та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти Миргородської МТГ став справжньою мандрівкою у глибини підсвідомості, натхненною багатством української культури та міфології. Тренером цього заходу була Світлана Вініченко, психолог КУ ЦПРПП Миргородської МР, під час якого поєднали силу архетипів, оберегів, міфічних символів України та метафоричних асоціативних зображень (МАЗ) "НОТІУМ", щоб кожен учасник зміг відкрити нові грані себе. Під час бранчу учасники: -    досліджували, як українські архетипи допомагають знаходити ресурси для подолання викликів сучасності;

10:33 12.12.2024

До уваги жителів громади!

       12 грудня  2024 року з 16 до 17 години начальником управління освіти, молоді та спорту  Колибельнік Тетяною Миколаївною буде проведено особистий прийом громадян у режимі  “гарячої” телефонної лінії.  Охочих просимо звертатися за номером 5-47-49.  

09:00 09.12.2024

"Навчаймось мови золотої!"

           8 грудня у Публічній бібліотеці ім. Давида Гурамішвілі відбувся тренінг з української мови "Навчаймось мови золотої!"   Цікавий, насичений "Мовний калейдоскоп" захопив слухачок з першої хвилини  занняття. Адже різноманітні вправи  мотивували говорити, писати,  думати українською. Присутні пояснювали значення слів: скарбниця, сподіванка, схованка, почування, Протягом тренінгу слухачі ділили слова на склади, розрізняючи односкладові, двоскладові та багатоскладові слова;  списували тексти, вставляючи слова; з поданих букв складали нові; відгадували мовні загадки. 

08:48 09.12.2024

"Навчаймось мови золотої!"

             1 грудня у Публічній бібліотеці ім. Давида Гурамішвілі відбувся тренінг з української мови "Навчаймось мови золотої!"   Прийшла зима, а значить починаються дива. Слухачки описували красиві зимові краєвиди , вживаючи прикметники, читали про зимові народні свята та звичаї українського народу.  Також присутні дізналися про  прикмети на Катерини, Андрія: про обряд ворожіння, вечорниці, приготування калити. На свято пророка Наума, 1 грудня, раніше починали вчитися в школі. Отож і  слухачки виконували вправи, проходили вікторину, згадували народні приказки та прислів'я,  виправляли помилки в тексті.

08:39 02.12.2024

"Навчаймось мови золотої!"

          24 листопада відбувся тренінг з української мови для ВПО "Навчаймось мови золотої!" Мова-це не просто спосіб спілкування,а найцінніше надбання віків.Сьогодні слухачі курсів вирушили в подорож країною"Частини мови".Цікавою була мандрівка містами.Розшифровували назву країни,розгадували кросворди,редагували тексти,складали слова,грали в гру"Третій зайвий".За правильно виконані завдання отримували слова-підказки.Весело,цікаво було всім подорожувати.Разом дізналися таємницю мови:вона живе до тих пір,поки нею спілкуються люди.

08:29 27.11.2024

Засідання професійної педагогічної спільноти керівників музичних закладів дошкільної освіти

            Організація та проведення музичних свят та розваг у дошкільних закладах освіти є логічним продовженням завдань музичного виховання й закріплення вже набутих знань та умінь дошкільнят. Поряд з цим, під час проведення таких заходів вирішується питання соціально – емоційного виховання: вміння комунікувати, співпереживати, керувати власними емоціями, працювати в команді, критично мислити тощо.            22 листопада 2024 року під час «круглого столу» керівники музичні закладів дошкільної освіти Миргородської громади обговорили методичний аспект організації музичних свят та розваг, їх вплив на соціально-емоційний розвиток дошкільнят. Вікторія Рудченко, керівник музичний структурного підрозділу – ЗДО (дитячий садок) «Пролісок» Біликівської гімназії Миргородської міської ради Полтавської області, виступила з презентацією «Музично – дидактичні ігри як засіб музичного виховання дошкільників». Саме через дидактичні ігри легко й невимушено відбувається процес комплексного сприймання музичного твору, ознайомлення з різними дитячими музичними інструментами, розвиток зорової, слухової та рухової активності і тим самим розширюється сприймання музики дітьми в цілому. Вікторія Володимирівна запропонувала присутнім перегляд відео фрагментів про організацію та проведення музично-дидактичних та ритмо-ігор із вихованцями різновікової групи; запросила до участі у музично-дидактичній грі з використанням шумових дитячих музичних інструментів. Педагоги обмінялися досвідом по виготовленню найпростіших музичних інструментів власноруч та наголосили на важливості з раннього дитинства в ігровій формі залучати дітей до елементарного музикування. 

15:35 25.11.2024

Реалізація проєкту «Покращення доступу до послуг дошкільної освіти в умовах надзвичайних ситуацій та раннього відновлення в Україні»

«Освіта – найвеличніше з усіх земних благ, але тільки тоді, коли вона найвищої якості. Інакше вона абсолютно даремна» (Редьярд Кіплінг). Проєкт «ПОКРАЩЕННЯ ДОСТУПУ ДО ПОСЛУГ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА РАННЬОГО ВІДНОВЛЕННЯ В УКРАЇНІ» реалізує Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти» у рамках СПІЛЬНО – (програми Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ) для підтримки сімей з дітьми, які постраждали від війни. Програма спільно об’єднує зусилля ЮНІСЕФ з урядом, місцевими органами влади, громадським сектором, бізнес-партнерами заради кожної дитини  в Україні. Даний проєкт триватиме до червня 2025 року. Одним із напрямів проєкту є організація очних зустрічей з дітьми, які не отримують дошкільну освіту або отримують її лише дистанційно (для дітей старшого дошкільного віку - двічі на тиждень, тривалість однієї зустрічі три години; для дітей молодшого, середнього віку - тричі на тиждень, тривалість однієї зустрічі дві години). До проєкту залучено 5 закладів дошкільної освіти Миргородської міської територіальної громади.  Із  01 жовтня 2024 року розпочали роботу: - ЗДО № 7 «Яблунька» (дитячий садок) Миргородської міської ради Полтавської області (директор Пирогова О.В., вихователь Дяченко Н.М.);  - ЗДО № 12 «Світлячок» (ясла-садок) Миргородської міської ради Полтавської області (вихователь-методист Лобанова Н.М., вчитель-логопед Прибак В.М.); -  структурний підрозділ – заклад дошкільної освіти (дитячий садок) «Пролісок» Біликівської гімназії Миргородської міської ради Полтавської області (вихователь Стадніченко О.О.).          У листопаді місяці педагоги ЗДО № 5 «Сонечко» (ясла-садок) Миргородської міської ради Полтавської області (вихователь Помєщикова Л.О.)  та ЗДО № 10 «Веселка» (ясла-садок) комбінованого типу  Миргородської міської ради Полтавської області (вихователі Яценко С.С. та Бондаренко І.Л.) підхопили ініціативу і розпочали заняття з дітьми 5-6 річного віку, які не відвідують ЗДО та з дітьми ВПО.     Курс навчання для однієї групи становить 5 місяців і проводиться за спеціально розробленою програмою. Вихователі, які проводять очні зустрічі з дітьми, проходять підвищення кваліфікації за програмою обсягом 30 годин.  Для успішної роботи з дошкільниками організаторами проєкту передбачено забезпечення кожного учасника (заклад) ігровим обладнанням та канцелярськими товарами. Педагоги закладів дошкільної освіти сприятимуть набуттю компетентностей дітьми старшого дошкільного віку відповідно до вимог Державного стандарту дошкільної освіти – Базового компонента дошкільної освіти перед вступом до школи та забезпечуватимуть педагогічну підтримку батькам. Найліпша професія – бути фахівцем своєї справи. Замислювати і реа-лізовувати проєкти. Бути гнучким і швидко реагувати на потребу корегувати процес. Уміти організовувати й організовуватися. А ще – милуватися результатом, пишатися і надихатися ним.

15:19 22.11.2024

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень