A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, молоді та спорту Миргородської міської ради

Новини

Гостьова лекція для асистентів вихователів та вихователів інклюзивних, спеціальних груп закладів дошкільної освіти Миргородської, Великосорочинської, Ромоданівської, Комишнянської громад

         14 січня 2025 року доктор педагогічних наук, професор Олена Семенівна Казачінер провела гостьову лекцію на базі Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Миргородської міської ради» за темою «Діагностика мовлення дітей дошкільного віку». У заході взяли участь вихователі та асистенти вихователя інклюзивних груп і вихователі спеціальних груп закладів дошкільної освіти Миргородської міської територіальної громади за сприяння консультанта Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Миргородської міської ради» Гречки Любові Михайлівни. Олена Семенівна розповіла про етапи мовленнєвого розвитку дитини дошкільного віку відповідно до вікових норм, про орієнтовний порядок засвоєння дітьми звуків української мови, зміст та етапи логопедичної діагностики, про особливості обстеження звуковимови, лексики, граматики, про те, як можна визначити рівень мовленнєвого розвитку дитини, про тривожні дзвіночки в розвитку мовлення дитини, а також учасники ознайомилися з різними видами ігрових логопедичних вправ, спрямованих на обстеження мовлення дитини дошкільного віку. Щиро вдячні Любові Михайлівні за сприяння організації заходу, а також за плідну співпрацю! 

10:12 15.01.2025

"Протидія прихованому булінгу та захист дітей від насильства в освітньому середовищі"

  7 січня відбувся навчальний тренінг "Протидія прихованому булінгу та захист дітей від насильства в освітньому середовищі", який зібрав педагогічних працівників, зокрема класних керівників закладів освіти Миргородської громади, щоб обговорити важливу тему захисту дітей.  ☝️Класні керівники – це первинна ланка у виявленні випадків булінгу та насильств адже саме вони найближче контактують із дітьми, бачать їхню поведінку та відчувають зміни в емоційному стані. Анонімне опитування, проведене серед освітян громади, підтвердило, що саме класним керівникам учні найчастіше повідомляють про проблеми. Тому тренінг був спрямований на те, щоб надати їм практичні інструменти та знання для ефективного реагування на подібні випадки.  Про що говорили на тренінгу?  🌿 Ідентифікація булінгу та насильства. Учасники опрацювали критерії, які допомагають розпізнати конфлікти, насильство та булінг. Завдяки практичним кейсам педагоги вчилися розрізняти ситуації, які потребують негайного втручання.  🌿 Алгоритм реагування. Обговорено чіткий алгоритм дій для класних керівників у разі виявлення інцидентів: - як фіксувати факти й залучати постраждалих до діалогу; - як правильно взаємодіяти з батьками, соціальними службами та адміністрацією; - як підтримувати учасників конфлікту; - як правильно оформити лист-повідомлення батькам у випадку булінгу у класі .  🌿Цифрова підтримка – платформа АІКОМ. Учасники ознайомилися з можливостями сучасної платформи АІКОМ, яка допомагає педагогам відстежувати ситуації булінгу, документувати їх та отримувати професійну допомогу. Спікером заходу виступила Світлана Покиньборода, практичний психолог ОЗО "Миргородська гімназія №3 Миргородської міської ради" та психолог ГО “БЕЗПЕКА для ЗАВТРА”. Її експертність та багаторічний досвід допомогли учасникам зануритися у складну тему та отримати корисні рекомендації.  Завдяки таким заходам освітнє середовище стає безпечнішим для дітей, а класні керівники отримують впевненість у своїх силах і знання, необхідні для захисту учнів.  Разом ми будуємо школу, де кожна дитина може почуватися у безпеці! #тияк  Дякуємо адміністрації ОЗО “Миргородська гімназія №3 Миргородської МР” за можливість проведення заходу у безпечних умовах та Світлані Покиньбороді, за практичний досвід та безцінні знання.

08:36 09.01.2025

До уваги жителів громади!

      9 січня  2025 року з 16 до 17 години начальником управління освіти, молоді та спорту  Колибельнік Тетяною Миколаївною буде проведено особистий прийом громадян у режимі  “гарячої” телефонної лінії.  Охочих просимо звертатися за номером 5-47-49.

10:38 06.01.2025

"Навчаймось мови золотої!"

            29 грудня у Публічній бібліотеці ім. Давида Гурамішвілі відбувся тренінг з української мови "Навчаймось мови золотої!"   В очікуванні щедрого вечора заняття почалося урочистим співом колядки "Добрий вечір тобі, пане господарю". Слухачки поринули в історію  винекнення  традиції щедрого вечора,  колядування. Аналізуючи текст відомої щедрівки, присутні звернули увагу на згадування в ній слова "гроші". Народна мудрість говорить "Всякі гроші хороші".  Яка ж історія  гривні? Що таке "гривна", а що таке "гривня"?  Пізнавальну інформацію слухачки отримали про українську гривню:  про зображення на аверсі та реверсі купюр,  історичних постатей і пам'яток архітектури.  Також присутні читали і пояснювали значення українських приказок про гроші, значення слів "віддячне", "решта",  "дріб'язок" та ін.

08:05 30.12.2024

"Навчаймось мови золотої!"

         22 грудня у Публічній бібліотеці ім. Давида Гурамішвілі відбувся тренінг з української мови "Навчаймось мови золотої!". Заняття почалося з приємних емоцій та навчального відео від Олександра Авраменка. Як легко говорити українською? Чому важливо знати рідну мову? Суржик - це добре чи погано?Слухачки завзято  відповідали на запитання, виконували  вправи: добирали українські відповідники до розповсюджених суржикових слів;  складали і записували  речення; розігрували ситуації; складали діалоги, використовуючи  професійну термінологію. Також протягом тренінгу присутні фантазували на тему "Монолог шкільного зошита".

17:00 22.12.2024

Семінар «Педагогічні підходи в роботі з дітьми з розладами аутичного спектру»

         18 грудня 2024 року відбувся семінар на тему «Педагогічні підходи в роботі з дітьми з розладами аутичного спектру» (РАС). Захід об'єднав асистентів вихователів, вихователів інклюзивних, спеціальних груп закладів долшкільної освіти Миргородської, Комишнянської громад, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами. Мета семінару: підвищення професійної компетенції учасників у сфері інклюзивної освіти та пошук ефективних методик роботи з дітьми з РАС. Фахівці Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю м. Миргород Валентина Сіваченко (директор), Анжеліка Маслова (вчитель-логопед) висвітлили питання характеристик  дітей з розладами аутичного спектру та ознайомили з науковою методикою АВА (Applied Behavior Analysis), яка використовується для аналізу та модифікації поведінки дітей і дорослих з особливими потребами, зокрема з розладами аутичного спектра. Спікери детально розповіли про особливості розвитку дітей з РАС, труднощі, з якими вони стикаються в навчанні та спілкуванні, а також важливість створення комфортного середовища для їхнього розвитку. Такий захід є важливим кроком на шляху до створення інклюзивного середовища, де кожна дитина матиме можливість розкрити свій потенціал.

11:59 19.12.2024

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень