Засідання професійної педагогічної спільноти вчителів-логопедів, вчителів-дефектологів спеціальних груп закладів дошкільної освіти
29 квітня 2025 року відбулося засідання професійної педагогічної спільноти вчителів-логопедів та вчителів-дефектологів спеціальних груп закладів дошкільної освіти Миргородської міської територіальної громади.
Розглянули такі питання:
- «Технології для розвитку мислення у роботі з дітьми, що мають особливі освітні потреби» (доповідач Оксана Ганжа, вчитель-дефектолог ЗДО №10 «Веселка» (ясла-садок) комбінованого типу Миргородської міської ради Полтавської області). Оксана Михайлівна зазначила, що однією із сучасних технологій мовленнєвого та інтелектуального розвитку є мозочкова стимуляція. В основі програми мозочкової стимуляціії лежить система тренувань на особливому тренажері – балансувальній дошці. Заняття нагадують лікувальну фізкультуру: стоячи на балансувальній дошці, координуючи рівновагу, дитина виконує завдання дефектолога.
- «Використання ІКТ в корекційній освіті» (доповідач Катерина Чубаха, вчитель-дефектолог ЗДО №10 «Веселка» (ясла-садок) комбінованого типу Миргородської міської ради). Катерина Валеріївна познайомила присутніх зі спеціальними комп’ютерними програмами для дітей з ООП, а саме: «Prologuo2Go» – для дітей з аутизмом, «ABCmouse» - для дітей з порушення розвитку, «Special words»- ігри та вправи для дітей з різними потребами, «Focus@will»- для дітей з порушенням уваги та гіперактивності.
- «Використання ігротерапії у логопедичній роботі з дітьми з ООП» (доповідач Лариса Кравченко, вчитель-логопед ЗДО №10 «Веселка» (ясла-садок) комбінованого типу Миргородської міської ради Полтавської області). Лариса Іванівна акцентувала увагу педагогів на значенні гри як ефективного методу для стимуляції розвитку мовлення, соціалізації та корекції мовленнєвих порушень дітей з ООП.
По закінченню заходу учасники залишили відгук про те, що їх цікавить, що хотіли б змінити в роботі з дітьми ООП, про що мріють. Педагоги вкотре переконалися, що проведення таких засідань професійних педагогічних спільнот сприяють професійному розвитку та є мотивацією для удосконалення організації освітнього процесу з дітьми дошкільного віку з особливими освітніми потребами.
Віта Прибак, керівник спільноти,
вчитель-логопед ЗДО № 12 «Світлячок»
(ясла-садок) Миргородської міської ради