A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, молоді та спорту Миргородської міської ради

Нова українська школа: реформа в освіті триває

Дата: 02.04.2025 08:55
Кількість переглядів: 185

Фото без описуФото без опису

Фото без описуФото без опису

         Із прийняттям у 2018 році нового Закону «Про освіту» в Україні розпочалося реформування системи освіти (Нова українська школа). Кардинальні зміни поки що торкнулися початкової та середньої  ланки. Перші  учні Нової української школи – уже в  сьомому класі, працюють за новими програмами, новими підручниками, у новому освітньому середовищі.

        Попереду найвідповідальніший період – організація  роботи академічного профільного ліцею, який повинен прийняти перших десятикласників 1 вересня 2027 року. Старша школа має стати трирічною (10 – 12 класи) та профільною. Вона зможе запропонувати учням й ученицям широкий вибір профілів і курсів, практичне та проєктне навчання, надасть можливість вивчати предмети поглиблено відповідно до потреб, нахилів, здібностей, орієнтуючись на  вибір майбутньої професії. Випускники повинні не тільки отримати документ про освіту, а й бути готовими вирішувати складні завдання дорослого життя та реагувати на його виклики. Старша профільна школа стане обов’язковою для тих, хто здобуватиме повну загальну середню освіту за академічним спрямуванням, орієнтованим на продовження навчання у  закладах вищої освіти.

            Профільна освіта – це перспективи для учнів. Це можливість для громади забезпечити надання якісних освітніх послуг, створити систему збалансованого та ефективного використання бюджетних коштів.

           Як організувати роботу академічного профільного ліцею, чому він повинен бути відокремленим, якою має бути мінімальна кількість дітей у такому закладі, як створити сучасне освітнє середовище, обрати профілі для навчання, підібрати висококваліфікованих педагогів, організувати підвіз учнів – вирішення цих та багатьох інших завдань  стає справжнім викликом для громади.

          Начальник та спеціалісти управління освіти, молоді та спорту проводять у школах  громади  інформаційні зустрічі, щоб пояснити батькам, учням і педагогам сутність змін, які відбуватимуться найближчим часом, ознайомити їх із перспективним планом розвитку закладів освіти.

          Впровадження профільної старшої школи має стати завершальним етапом реформування системи загальної середньої освіти, що наблизить її до європейських вимог та стандартів і зробить випускників більш успішними та  конкурентоспроможними.

Начальник управління освіти, молоді та спорту Тетяна Колибельнік


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень