Реалізація проєкту «Покращення доступу до послуг дошкільної освіти в умовах надзвичайних ситуацій та раннього відновлення в Україні»
«Освіта – найвеличніше з усіх земних благ, але тільки тоді, коли вона найвищої якості. Інакше вона абсолютно даремна» (Редьярд Кіплінг). Проєкт «ПОКРАЩЕННЯ ДОСТУПУ ДО ПОСЛУГ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА РАННЬОГО ВІДНОВЛЕННЯ В УКРАЇНІ» реалізує Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти» у рамках СПІЛЬНО – (програми Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ) для підтримки сімей з дітьми, які постраждали від війни. Програма спільно об’єднує зусилля ЮНІСЕФ з урядом, місцевими органами влади, громадським сектором, бізнес-партнерами заради кожної дитини в Україні. Даний проєкт триватиме до червня 2025 року. Одним із напрямів проєкту є організація очних зустрічей з дітьми, які не отримують дошкільну освіту або отримують її лише дистанційно (для дітей старшого дошкільного віку - двічі на тиждень, тривалість однієї зустрічі три години; для дітей молодшого, середнього віку - тричі на тиждень, тривалість однієї зустрічі дві години). До проєкту залучено 5 закладів дошкільної освіти Миргородської міської територіальної громади.
Із 01 жовтня 2024 року розпочали роботу:
- ЗДО № 7 «Яблунька» (дитячий садок) Миргородської міської ради Полтавської області (директор Пирогова О.В., вихователь Дяченко Н.М.);
- ЗДО № 12 «Світлячок» (ясла-садок) Миргородської міської ради Полтавської області (вихователь-методист Лобанова Н.М., вчитель-логопед Прибак В.М.);
- структурний підрозділ – заклад дошкільної освіти (дитячий садок) «Пролісок» Біликівської гімназії Миргородської міської ради Полтавської області (вихователь Стадніченко О.О.).
У листопаді місяці педагоги ЗДО № 5 «Сонечко» (ясла-садок) Миргородської міської ради Полтавської області (вихователь Помєщикова Л.О.) та ЗДО № 10 «Веселка» (ясла-садок) комбінованого типу Миргородської міської ради Полтавської області (вихователі Яценко С.С. та Бондаренко І.Л.) підхопили ініціативу і розпочали заняття з дітьми 5-6 річного віку, які не відвідують ЗДО та з дітьми ВПО.
Курс навчання для однієї групи становить 5 місяців і проводиться за спеціально розробленою програмою. Вихователі, які проводять очні зустрічі з дітьми, проходять підвищення кваліфікації за програмою обсягом 30 годин.
Для успішної роботи з дошкільниками організаторами проєкту передбачено забезпечення кожного учасника (заклад) ігровим обладнанням та канцелярськими товарами. Педагоги закладів дошкільної освіти сприятимуть набуттю компетентностей дітьми старшого дошкільного віку відповідно до вимог Державного стандарту дошкільної освіти – Базового компонента дошкільної освіти перед вступом до школи та забезпечуватимуть педагогічну підтримку батькам.
Найліпша професія – бути фахівцем своєї справи. Замислювати і реа-лізовувати проєкти. Бути гнучким і швидко реагувати на потребу корегувати процес. Уміти організовувати й організовуватися. А ще – милуватися результатом, пишатися і надихатися ним.
Україні – квітнути, нам – робити своє: чесно, якісно, прозоро, результативно!
#unicef_spilno, #UNISEF#Асоціація працівників дошкільної освіти#дошкілля
Любов Гречка, консультант
КУ ЦПРПП Миргородської міської ради